طریقه درس خواندن... - زیپ
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 30 مرداد 1386 @ 05:49 ب.ظ

طریقه درس خواندن...

دخترا:

بعضی از اونا واقعا می خونند وقتی میرن سر کتاب تا یکی دو ساعت دیگه کلشونو از کتاب بر نمی دارن .عادت دارن زیر مطالب کتاب خط بکشند که بعدا بخونند.

بعضی هاشون هم که مثلا درس می خونند کتاب جلوشونه چشمشون هم روی کتابه ولی حواسشون جای دیگه است.................

یه عده ای هم هستند که به بهونه اینکه مشکل دارن زنگ می زنند خونه دوستشون و دوستشون هم از خدا خواسته حدود یک ساعت و اندی به طوری که اشک و دود تلفن در میاد برای هم قصه بیبی چساره تعریف میکنند.

                                    و اما پسرا:

یا درس نمی خونند یا وقتی میخوان بخونند باید حسسش بیاد .وقتی حسسش می یاد که شب امتحانه......

یه کم که درس میخونند یه موردی پیش می یاد و بهش خیره می شوند

و به یه چیزی فکر می کنند بعد انکار درس  خوندند بلند می شن میرن استراحت میکنند بعد از یک ساعت استراحت دوباره میرن میشینند فکر میکنند . وقتی فکرشون تموم شد کتاب را ورق میزنند یه کم بر اندازش میکنند وزنش میکنند استخاره می کنند برای خودشون تقسیمشون میکنند میگن تا ساعت فلان این قدر می خونم تا ساعت فلان اینقدر بعد میرن استراحت می کنند . حین استراحت حسشون تموم میشه حال ندارن برن بخونند ولی چون می دونند  فردا امتحان دارن پا میشن میرن سراغ کتابشون .

همین جور که می خونند هیچی حالیشون نیست چون جای دیگه فکر میکنند (لازم به ذکر است که هیچ وقت در هیچ موقعیتی فکر نمی کنند فقط موقع درس خوندن فکرشون میاد) بعد از نیم ساعت دوباره میرن استراحت بعد سه ربع استراحت میبینند خیلی دیر شده. دوباره میزنند درس بخونند این بار می خونند یه چیزایی هم یاد میگیرن ولی چیزایی که یاد نمی گیرن را میذارن که فردا از دوستاش بپرسند یه کم به معلمشون فحش میدن میگن اینا رو یاد نداده .خلاصه اخرش نمیرسن کتاب را تموم کنند فردا میرند میبینند که دوستاشون یه چیزایی میگن که تا حالا به گوششون نخورده بعد اعصابشون خرد میشه اونایی هم که خونده بودند یادشون میره به همین سادگی.